top of page
Новини: Blog2
Пошук
  • Enotita

У Києві провели панихиду у пам'ять репресованих під час Грецької операції НКВС 1937 року


Фото Dmytro Halin

15 грудня - день пам’яті «Грецької операції НКВС». У цей день українські греки вшановують пам’ять репресованих радянськими каральними органами впродовж 1937-1938-го років.


Грецька спільнота в Україні спиралася на потужну культурну традицію й разом з іншими розвиненими національними спільнотами ставала на заваді побудові суспільства «радянських людей». 12 грудня 1937-го вийшла директива №50215 НКВС, яка дала поштовх «Грецькій операції». Арешти пройшли в усіх місцях компактного проживання греків, зокрема в Криму, Одеській, Донецькій області, Харкові та Києві. За оцінками істориків, в межах операції були заарештовані від 7600 до 9400 осіб, здебільшого чоловіки. Більшість заарештованих невдовзі була розстріляна, решта – отримали 10 років ГУЛАГу.Цього року у Києві у Андріївській церкві була проведена панихида в пам'ять по жертвам Грецької операції НКВС 1937-1938 рр., жертвам репресій та усім, кого немає з нами.


Дякуємо усім, хто молився з нами!

Висловлюємо щиру вдячність Місії Ставропігії Вселенського Патріархату в УкраїніБільше інформації про Грецьку операцію НКВС 1937 року можна знайти за посиланнями:

  • Як знайти інформацію про репресованих родичів

  • Запис ефіру на Громадське радіо щодо Грецької операції НКВС:

  • Документальний фільм «Грецька операція НКВС» про політичні переслідування греків в радянський період.

  • Документальний фільм «Хвилі»

21 перегляд0 коментарів
bottom of page